piatek, 10 września 2010

Kwiecień, 2006 - Archiwum miesięczne

Strona 1 z 212

Prawdziwe święto konwentowych ceremonii i instytucji. O 18:00 odbył się egzamin barwiarski. Przed Komisją Naukową i oldermanem egzamin zdawali fuksmaior Tomek Grybek i fuks Paweł Klonowski. W wyniku pozytywnych wyników egzaminów olderman złożył wniosek o nadanie fuksom barw, co Konwent uchwalić raczył i wedle tajnego, starodawnego ceremoniału podczas Konwentu Solennego nadał fuksom barwy. Tego dnia [...]

Delegacja złożona z Filistrów i komilitonów K!Polonia gościła na spotkaniu Oddziału Gdańskiego Związku Szlachty Polskiej na gdańskiej starówce. Com. Maciek Klonowski zaprezentował wykład o tradycjach i historii Konwentu wspierany przez pozostałych obecnych Konwentowiczów: fil. A. Kopcia, fil. J. Puzynę, fil. M. Woronieckiego, com. W. Dowgiałłę, com. M. M. Wiszowatego. W spotkaniu wzięły również udział dwie [...]

Wykład wewnętrzny col. Tomka Kucharskiego, magistra paucandi pt. „Pojęcie honoru na przestrzeni wieków”. Część I cyklu wykładów. Tym razem „Od średniowiecza do końca XVIII w.”. Wykład wzbudził spore emocje i ciekawą oraz owocną dyskusję.

21-23 kwietnia, delegacje poznańskich korporacji: K!Magna Polonia, K!Lechia i K!Chrobria wzięły udział w knajpie zorganizowanej na kwaterze K!Respublica w Warszawie, przy wydatnej współorganizacji K!Welecja. W knajpie wzięli udział również 3 Konwentowicze wraz z fuksmaiorem. Wszystko zaczęło się od barwnego przemarszu gdańsko-poznańsko-warszawskich korporacji ze śpiewem na ustach od Dworca Centralnego na kwaterę przy Koźlej. Śpiew nie [...]

Poczet sztandarowy oraz Filistrzy warszawscy Konwentu Polonia na czele z Fil. Z. Augustowskim biorą udział w pogrzebie ostatniego przedwojennego członka bratniej K!Arkonia, Fil. R. Sroczyńskiego. Po mszy św. o godz. 12:00 odbyła się wzruszająca ceremonia pogrzebowa na cmentarzu powązkowskim w Warszawie. Wieczorem na kwaterze K!Arkonia odbyła się knajpa żałobna ku czci Filistra.

Pokaz ponad 1000 zdjęć z wyprawy com. Maćka Klonowskiego po Azji Południowo-Wschodniej – m.in. Jawa, Dżakarta, Bali i Singapur. Miejsce: Aula Wydziału Prawa i Administracji UG.

Strona 1 z 212