W poniedziałek 24 kwietnia zakończyliśmy cykl wykładów komilitońskich Konwentu Polonia w tym semestrze. Swoje prelekcje dla licznie zgromadzonych słuchaczy wygłosili dwaj kolejni barwiarze.
 
Paweł, student oceanotechniki ze specjalizacją budowy okrętów i jachtów Politechniki Gdańskiej wygłosił wykład o przełomowych wynalazkach człowieka na przestrzeni wieków. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu faktów o działaniu współcześnie otaczających nas urządzeń. Z kolei Daniel, student prawa Uniwersytetu Gdańskiego wygłosił wykład o wolnomularstwie. Przekazał zebranym wiele ciekawostek o tym ruchu oraz związanych z nim tradycji i symboliki.
 
Oba wykłady wywołały żywe dyskusje zgromadzonych gości i członkami korporacji, a prelegentami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i cenne głosy w dyskusjach.
 
Poniedziałkowe wykłady były ostatnimi w cyklu. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne edycje Wykładów Komilitońskich Konwentu Polonia które rozpoczną się w przyszłym semestrze. Informację o nich będziemy z wyprzedzeniem publikować na fanpage Konwentu!