IMG_0705W dniach 6 – 8 czerwca 2014 r. 8-osobowa delegacja Konwentu Polonia gościła w Rydze (Łotwa) na 51. Komerszu Narodów Bałtyckich zorganizowanym w tym roku przez korporacje Latvija (męska) i Gundega (żeńska). Program tej wielkiej imprezy, z udziałem setek korporantek i korporantów z Estonii, Łotwy, Niemiec i Polski obejmował tradycyjnie: uroczysty bal i akademię, przemarsz ponad 40 pocztów sztandarowych, wspólne zdjęcie pamiątkowe, posiedzenie zgromadzenia prezesów korporacji męskich, komersz korporacji męskich i spotkanie korporacji żeńskich, taneczne after-party na kwaterach korporacyjnych i pożegnalne śniadanie (=> strona internetowa wydarzenia).
Tegoroczny Komersz był bardzo udany. Gratulujemy organizatorom i dziękujemy za wiele wrażeń. Najserdeczniejsze podziękowania należą się naszym przyjaciółkom i przyjaciołom, którzy podejmowali nas serdecznie w stolicy Łotwy. To był niezapomniany weekend.
Już za rok, Komersz Narodów Bałtyckich po raz pierwszy w historii odbędzie się w Trójmieście organizowany przez Konwent Polonia. [MMW]