W Święto Niepodległości Polski 11-go listopada obchodzimy również rocznicę powstania Konwentu Polonia. W sobotę odbył się ostatni już komersz w 189. roku istnienia Konwentu.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się już w piątek kiedy to wraz z rodziną konwentową i licznie przybyłymi gośćmi spędziliśmy wieczór na konwentowej imprezie tanecznej w zaprzyjaźnionym Instytucie Spraw Wszelakich.
W dniu komerszu poczet Konwentu oraz kartelowanych Arkonii i Welecji, wziął udział w państwowej Mszy Świętej za Ojczyznę, która odbyła się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, w obecności przedstawicieli lokalnych władz, wojska i innych służb mundurowych.

Uroczystości komerszowe odbyły się w kompleksie Opery Leśnej w Sopocie gdzie ponownie mieliśmy okazję zaśpiewać korporacyjne pieśni na jej słynnej scenie. W niedzielny poranek obchody komersowe tradycyjnie zakończyło śniadanie na kwaterze K!.

Dziękujemy Braciom kartelowaym z Arkonii, Welecji, Talaviji i Fraternitas Estica oraz przyjaciołom z Lettoni i Laudy za przybycie i wspólne uczczenie 189. urodzin Konwentu!

Konwent Polonia vivat, crescat, floreat in aeternum!!!