Obchody 43 Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tym razem Konwent nie wybrał się do Warszawy jak miał w zwyczaju, ale postanowił uczcić rocznicę wielkich wydarzeń sprzed pół wieku w Gdańsku, tym bardziej, że po raz pierwszy obchody miały mieć charakter ogólnopolski. O godzinie “W” stawiliśmy się przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego w centrum Gdańska, aby wziąć udział w głównych uroczystościach. Poczet sztandarowy z udziałem pocztowych: com. prezesa B. Łapińskiego i com. M. Maciejewskiego oraz chorążego com. oldermana M. Wiszowatego uwieczniła nawet Telewizja TVP3. Wieczorem na kwaterze odbyła się sobótka powstańcza. Opowiadaliśmy o Powstaniu, śpiewaliśmy powstańcze pieśni
i wspominaliśmy naszych filistrów – bohaterów II wojny światowej. Gościem honorowym sobótki był przyjaciel Konwentu, po raz pierwszy goszczący na kwaterze – Pan pułkownik Sławomir Gruszecki, Komendant Placówki Straży Granicznej im. filistra Jana Bołbotta w Dołhobrodach.
1 sierpnia to również ważna, choć bolesna data w najnowszej historii Konwentu. Tego dnia odszedł do wieczności fil. Bolesław Skawiński – Restitutor Conventum Poloniae. Wspomnienia Konwentowiczów, którzy mieli zaszczyt i szczęście znać Filistra – kawalerzystę i żołnierza podziemia niepodległościowego – stanowiły ważny punkt powstańczej sobótki.