W ostatnią sobotę obchodziliśmy wyjątkową rocznicę – 110. rocznicę założenia korporacji Fraternitas Estica. Pomimo tego, że kartel łączy nasze korporacje dopiero od 1933 roku to historia naszej wspólnej przyjaźni zaczęła się już w Dorpacie, tuż przed jej powstaniem w 1907r. , co było dodatkową okazją do świętowania.

Obchody miały miejsce w Tartu w Estonii, gdzie nasza delegacja przyjechała już w piątek, żeby wziąć udział w rodzinnym spotkaniu, połączonym z bankietem. Następnego dnia odbyła się uroczysta msza, prowadzona przez filistra pastora, po której w gmachu Uniwersytetu odbyła się akademia z udziałem przedstawicieli licznych korporacji zarówno męskich jak i żeńskich oraz licznych gości. Sam komersz odbył się na pięknej kwaterze korp! Fraternitas Estica gdzie bawiliśmy się znakomicie do samego rana. W niedzielę zorganizowane zostały liczne atrakcje, które miały na celu pomoc burszom w powrocie do zdrowia przed rozpoczęciem tygodnia. Można było korzystać z sauny, ciepłych kąpieli i dodatkowo popłynąć w rejs po Emajogi piękną repliką kilkusetletniej rzecznej barki.

Drogim Braciom z korp! Fraternitas Estica dziękujęmy za wspaniałą gościnność i życzymy wszystkiego co najlepsze w ich dalszej działalności!

Korporatsioon Fraternitas Estica vivat, crescat, floreat in aeternum!