W poniedziałek odbyła się inauguracyjna, otwarta sesja wykładów komilitońskich barwiarzy Konwentu Polonia. Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego swoje prelekcje dla licznie zgromadzonych gości i członków korporacji wygłosili dwaj barwiarze.

Organizowanie wykładów na terenie uczelni oraz ich otwarty charakter jest nawiązaniem do przedwojennej tradycji Konwentu Polonia i ówczesnej bliskiej współpracy z Uniwersytetem Stefana Batorego w Wilnie, w tym z tamtejszym Wydziałem Prawa.

Col. Paweł brawurowo wygłosił wykład zatytułowany “Prakseologia jako główna podstawa teorii ekonomicznej z punktu widzenia austriackiej szkoły ekonomii”, a następnie col. Patryk równie ciekawie przestawił swój temat: “Kraj czerwonej magnolii – Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna w świetle fleszy”. Po obu wystąpieniach wywiązały się żywiołowe dyskusje pomiędzy słuchaczami a prelegentami. Dziękujemy uczestnikom za przybycie i ciekawe głosy w dyskusji.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej turze wykładów komilitońskich które odbędą się ponownie na WPiA UG już 27 marca o 18.00. Szczegóły już niebawem na fanpage Konwentu Polonia na portalu społecznościowym Facebook.