W poniedziałek 27 marca kontynuowaliśmy sesję wykładów komilitońskich barwiarzy Konwentu Polonia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Swoje prelekcje dla zgromadzonych gości i członków korporacji wygłosili kolejni dwaj barwiarze.

Pierwszy z prelegentów – Paweł, student translatoryki na kierunku filologii angielskiej (Uniwersytet Gdański) wygłosił wykład zatytułowany “Wynalazki Stanisława Lema”, co ciekawe wczoraj również przypadała jedenasta rocznica śmierci tego wybitnego polskiego pisarza science fiction , filozofa i futurologa. Następnie barwiarz Maciek, student informatyki, (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych), przestawił swoją prelekcję z zakresu cyberbezpieczeństwa zatytułowaną: “Bezpieczeństwo w społeczeństwie informacyjnym. Co nam grozi, czym ryzykujemy i jak się bronić?”. Pomimo znacząco różnej tematyki po obu wystąpieniach wywiązały się żywe dyskusje pomiędzy słuchaczami a prelegentami. Po raz kolejny dziękujemy uczestnikom za przybycie i zabranie głosów w dyskusji.

Zapraszamy do uczestnictwa w trzeciej turze wykładów komilitońskich które ponownie odbędą się na WPiA UG już 24 kwietnia o 18.00. Szczegóły już niebawem na profilu Konwentu Polonia na Facebooku.