Miniony weekend możemy zaliczyć do tych niezwykle udanych. Po raz kolejny bowiem mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Komerszu Narodów Bałtyckich/56th Baltic Nations Kommers 2019 – zjeździe korporantek i korporantów z Polski, Estonii, Łotwy i Niemiec.

W tym roku odbył się on w Warszawie i był organizowany przez naszą bratnią Korporacja Akademicka Welecja. Obchody rozpoczęły się w piątek pierwszym powojennym Balem Welecji zorganizowanym w zasłużonym gmachu i w ogrodach Resursy Obywatelskiej. W znakomitym towarzystwie, przy znakomitej pogodzie i wyśmienitych trunkach bawiliśmy się do samego rana.

Następny dzień rozpoczęła uroczysta msza święta tradycyjnie odbywająca się w kościele Świętego Zbawiciela uświetniona obecnością licznych pocztów sztandarowych, w tym oczywiście naszego. Po jej zakończeniu odbył się przemarsz do gmachu Politechniki Warszawskiej. Tam miała miejsce uroczysta akademia i koncert. Usłyszeliśmy nowe aranżacje starych pieśni weleckich, których pierwotne melodie zaginęły, więc specjalnie na tę okazję skomponowano nowe.
Wieczorem odbyła się tradycyjna wieczerza komerszowa — osobno dla korporantek i dla korporantów (panowie świętowali w budynku NOT-u). Z komerszu udaliśmy się na “afterparty” w Nowym Świecie Muzyki. Reszta wieczoru i nocy upłynęła na zabawie w towarzystwie starych i nowo poznanych przyjaciół.

Niestety niedziela była już ostatnim dniem obchodów tego święta. Po burszowskim śniadaniu w ogrodach Resursy Obywatelskiej, które przeciągnęło się do godzin popołudniowych nadszedł czas pożegnań i powrotu do domu.
Dziękujemy Weletom za organizację i wszystkim gościom za wspaniale spędzony czas.

Do zobaczenia w przyszłym roku w Heidelbergu!