Liczna delegacja Konwentu Polonia złożona z filistrów, comilitonów i fuksów wzięła udział w corocznym święcie polskich korporantów – Komerszu Polskim i Kongresie Polskich Korporacji Akademickich. Tegoroczny, IX po wojnie Komersz Polski odbył się w Warszawie i został zorganizowany przez Polską Korporację Akademicką Sarmatia.
W programie Komerszu znalazły się: Kongres Polskich Korporacji Akademickich w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej, na którym wymieniliśmy swoje doświadczenia w wielu kwestiach, między innymi – promocji ruchu korporacyjnego, reguł i programu wychowania fuksowskiego oraz szermierki akademickiej. Po Kongresie odbyła się msza święta w rycie trydenckim, w obecności korporacyjnych pocztów sztandarowych w Kościele Akademickim św. Anny. Wieczorem w historycznym gmachu Domu Polonii – Resursy Obywatelskiej przy Krakowskim Przedmieściu odbyła się wieczerza komerszowa z udziałem delegacji nieomal wszystkich polskich korporacji akademickich.
Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i za miłą gościnę, gratulujemy dobrej organizacji i już czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczne obchody.

[c!SH,F!MMW]

 komerszpolski2015