Obchody komerszowe 191-lecia Konwentu Polonia już za nami. Rozpoczęły się one czwartkowym spotkaniem autorskim z fil. dr. Janem Trynkowskim w sopockiej bibliotece Sopoteka. Poświęcone ono było „Albumowi Polonorum” – zbiorowi biogramów wszystkich członków Konwentu od 1828 do 1940 roku, którego głównym redaktorem jest fil. Trynkowski. Opowiedział on zgromadzonym gościom o historii jego powstania, która zaczęła się jeszcze przed II Wojną Światową, złożoności pracy nad jego redakcją oraz o ciekawostkach, które można w nim znaleźć. Po prelekcji wywiązała się interesująca dyskusja z pytaniami od zgromadzonych gości.

Piątkowe obchody rozpoczęły się mszą w kościele św. Andrzeja Boboli w Sopocie z udziałem korporacyjnych pocztów sztandarowych. Po mszy odbył się uroczysty konwent solenny i coetus, podczas którego przyjęty został fuks Tomek. Następnie wszyscy goście komerszowi z Polski i zagranicy udali się do restauracji na terenie sopockiego hipodromu, w której miały miejsce części oficjalna i nieoficjalna komerszu. Dalszy ciąg obchodów rocznicowych kontynuowany był na kwaterze Konwentu, gdzie do późna spędziliśmy czas w radosnej i braterskiej atmosferze.

Dziękujemy przybyłym gościom z Korporacja Akademicka Arkonia, Korporacja Akademicka Welecja, Talavija, Korporatsioon Fraternitas Estica, Studentu korporācija Lettonia i Polska Korporacja Akademicka Giedyminia Ostrogiensis za obecność i wspaniale spędzony czas.

Konwent Polonia – vivat, crescat, floreat in aeternum!