W ostatni czwartek na kwaterze Konwentu Polonia odbyło się kolejne spotkanie filmowe. Tym razem jego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z filmem Luisa Buñuela pod tytułem „Anioł zagłady”.

Wszyscy jednogłośnie uznaliśmy ten obraz za dzieło wybitne oraz przepełnione bardzo bogatą symboliką. Wielość zawartych w filmie motywów wpłynęła naturalnie na to, że każdy odebrał go w zupełnie inny sposób, co zaowocowało niezwykle intensywną i ożywioną dyskusją. Bohaterowie, którzy według niektórych uczestników spotkania, wyszli obronną ręką, ze skrajnej sytuacji w której nagle i niespodziewanie się znaleźli, według innych dyskutantów wcale nie sprostali zadaniu i również dali się ponieść słabości. Powodem zaś całego zamieszania według jednych były nieprzekraczalne granice społeczne i opór wewnętrzny, a według innych mogła to być nawet magia. Ta odmienność i wielość interpretacji pokazuje, że „Anioł zagłady” jest dziełem prawdziwie uniwersalnym, które każdy może interpretować na swój sposób.

Po raz kolejny sprawdził się również pogląd, że filmy najlepiej ogląda się i omawia w doborowym, konwentowym towarzystwie. Zachęcamy wobec tego do uczestnictwa w naszych następnych spotkaniach filmowych, o których poinformujemy już niebawem.